Eredményes magyar szereplés Lignanoban

Mint ahogy korábban beszámoltunk róla, öt egyesület sportolói képviselték hazánkat a 2017. évi CMAS Uszonyosúszó Világkupa sorozat második fordulóján.

A Világjátékokon is rajthoz álló Senánszky Petra az egri fordulót követően az uszonyosúszók második világkupa fordulóján Lignanoban is triplázni tudott, így mindhárom uszonyos gyorsúszó számot arannyal zárta. Csapattársa Kosina Gergő 100 és 200m uszonyos gyorsúszáson állhatott fel a dobogó legfelső fokára, míg a győri Sincki Ádám 50m uszonyos gyorsúszáson győzedelmeskedett. Károlyi Csilla Eötvös DPSE sportolója új országos csúcsot úszva 200m felszíni úszáson másodikként csapott célba, őt csak a tavalyi világbajnok orosz hölgy, Valeria Baranovskaya tudta megelőzni.

Bizakodásra ad okot úszott időeredményük és elért helyezésük, fontos állomása volt felkészülésüknek a nemzetközi esemény, ahol már a nyári ellenfelekkel küzdhettek egy medencében.

Felnőtt váltószámokban a Debreceni Búvárklub női csapatai értek el dobogós helyezést, 4x50m uszonyos gyorsúszáson harmadik, míg a 4x100m felszíni váltóban második helyen zártak, faragva a korábban tartott országos csúcsukból.

Junior korosztályban Szabó Anita (Debreceni Búvárklub) csak úgy, mint csapattársa felnőtt korosztályban, ő is triplázni tudott az uszonyos gyorsúszó távokon. Fiúknál Mozsár Alex gyöngyösi sportoló a hosszabb távokon jeleskedett 400 és 800m felszíni úszáson csapott elsőként célba. A kaposváriak színeit képviselve Stadler Bence 200m uszonyos gyorsúszáson szoros küzdelemben zsebelhette be az aranyérmet.

1-8.helyezések felnőtt korosztályban