Lehull a lepel: kiderült, kik lettek az év sportolói Hajdú-Bihar megyében

Debrecen – A közönség és a szakmai zsűri is döntött, megszületett a végleges sorrend.

Véget ért a Hajdú-bihari Napló, a digitális Napló és a Hajdú Online Év Sportolója játéka: a több fordulón, és közel egy hónapon át tartó szavazás után kiderült, kik lettek a megye legnépszerűbb sportolói – olvasóink, látogatóink voksai alapján. Több ezer szavazat érkezett, egyes kategóriákban szoros, máshol magabiztos siker született.

Emellett pedig napilapunk sportrovatának tagjai is kiválasztották az általuk legjobbnak ítélt sportolókat. Külön említést érdemel, hogy a tavalyi győztesek közül az uszonyosúszó világbajnok Senánszky Petra és edzője, Kókai Dávid megvédte címét. Senánszky ráadásul ismét a legjobb és a legnépszerűbb kategóriában is elsőnek bizonyult.


A játék január 7-én lezárult, összesítettük a voksokat, s kiderült, kik vehetik át jutalmukat az e hónap 25-én, csütörtökön rendezendő ünnepségen.

HBN

A díjazottak


Az év felnőtt férfi sportolója: Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás)
Az év felnőtt női sportolója: Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás)
Az év utánpótlás férfi sportolója: Fekete Gergő (DVSE, vízilabda)
Az év női utánpótlás sportolója: Szabó Anita (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás)
Az év csapata: Flex-HD SE (aerobik)
Az év edzője: Kókai Dávid (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás)
Az év legnépszerűbb felnőtt férfi sportolója: Bojtor László (HRSE, siket atlétika)
Az év legnépszerűbb felnőtt női sportolója: Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás)
Az év legnépszerűbb utánpótlás férfi sportolója: Tóth Bence (DEAC, kosárlabda)
Az év legnépszerűbb utánpótlás női sportolója: Tóvizi Petra (DVSC-TVP, kézilabda)
Az év legnépszerűbb csapata: Balmaz Kamilla Gyógyfürdő (labdarúgás)
Az év legnépszerűbb edzője: Herczeg András (DVSC, labdarúgás)

Az Év Sportolója szavazás végeredménye a Hajdú-bihari Napló, a Digitális Napló és a HAON olvasóinak szavazatai alapján


Az év felnőtt férfi sportolója
Bojtor László (HRSE, siket atlétika) 8, 283, 291
Sigér Dávid (Balmaz Kamilla Gyógyfürdő, labdarúgás) 49, 198, 247
Holoda Péter (Árpád SE, úszás) 46, 98, 144
Molnár András (DEAC, kosárlabda) 4, 98, 102
Tabaka József (Debrecen Speedway SE, salakmotor) 18, 81, 99
Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás) 13, 82, 95
Lévai Márton (DVSE, vízilabda) 20, 40, 60
Kazi Tamás (DSC-SI, atlétika) 8, 48, 56
Trencsényi János (MVFC-Berettyóújfalu, futsal) 2, 33, 35
Juhász Balázs (DSC-SI, atlétika) 3, 27, 30


Az év felnőtt női sportolója
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás) 72, 228, 300
Kozák Luca (DSC-SI, atlétika) 13, 159, 172
Hegyi Dóra (Flex-HD SE, aerobik) 17, 85, 102
Vojth Ildikó (DSZC-Eötvös DSE, röplabda) 13, 68, 81
Dr. Szentpéteri Diána (DSC-SI, triatlon) 5, 76, 81
Magyar Anna (Flex-HD SE, aerobik) 8, 70, 78
Torma Lilla (HTE, futsal) 4, 64, 68
Gulyás Vera (DSC-SI, atlétika) – 56, 56
Kerekes Gréta (DSC-SI, atlétika) 8, 39, 47
Kácser Zita (DSC-SI, atlétika) – 14, 14


Az év utánpótlás férfi sportolója
Tóth Bence (DEAC, kosárlabda) 31, 205, 236
Berki Lóránt (DTKKSE, karate) 57, 178, 235
Varga Kevin (DVSC, labdarúgás) 34, 181, 215
Arany Attila (DSC-SI, triatlon) 52, 102, 154
Dobi Bence (Balmazújváros Kézilabda Klub, kézilabda) 1, 145, 146
Fekete Gergő (DVSE, vízilabda) 69, 61, 130
Haris Attila (Balmaz Kamilla Gyógyfürdő, labdarúgás) 32, 76, 108
Tóth Kristóf (DSC-SI, tollaslabda) – 95, 95
Pázmányi Sándor (Debrebreceni Búvárklub, uszonyosúszás) 6, 58, 64
Orosz Viktor (Letizia Sportclub, íjászat) 9, 40, 49


Az év utánpótlás női sportolója
Tóvizi Petra (DVSC-TVP, kézilabda) 32, 223, 255
Havasi Fanni (Árpád SE, úszás) 2, 173, 175
Békési Eszter (Árpád SE, úszás) 97, 66, 163
Balázs Panni (Shogun SE, karate) 24, 134, 158
Szabó Panna (DVSC-TVP, kézilabda) 30, 105, 135
Szabó Anita (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás) 18, 76, 94
Pintye Vivien (DVSC, labdarúgás) 5, 76, 81
Bökönyi Klaudia (Flex-HD, aerobik) 1, 77, 78
Battai Sugár (Békessy Béla Vívó Klub/TFSE, vívás) 12, 42, 54
Fekete Laura (Békessy Béla Vívó Klub, vívás) 18, 36, 54


Az év csapata
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő (labdarúgás) 19, 579, 598
Debreceni Búvárklub (búvárúszás) 24, 569, 593
Shogun SE (karate) 18, 369, 387
Flex-HD SE (aerobik) 3, 329, 332
DEAC (kosárlabda) 50, 151, 201
DVSC-TVP felnőtt csapata (kézilabda) 19, 94, 113
Andrea Silvestri-Váradi Martina (Valcer TS, versenytánc) – 94, 94
Rácz Kickboxing Team (kick-box) – 88, 88
DSZC-Eötvös DSE NB II-es csapata (röplabda) 16, 56, 72
DVSC-TVP ifjúsági I. (kézilabda) 2, 43, 45


Az év edzője
Herczeg András (DVSC, labdarúgás) 55, 181, 236
Badacsonyi Attila (DTKK SE, kyokushin karate) 49, 132, 181
Rácz Csaba (Shogun SE, karate) 27, 125, 152
Horváth Ferenc (Balmaz Kamilla Gyógyfürdő, labdarúgás) 31, 109, 140
Suba László (DSC-SI, atlétika) 41, 93, 134
Berényi Sándor (DEAC, kosárlabda) 8, 105, 113
Kókai Dávid (Debreceni Búvárklub, uszonyosúszás) 15, 90, 105
Kovácsné Laurinyecz Julianna (Flex-HD SE, aerobik) – 90, 90
Salánki László (DVSC, ökölvívás) 2, 25, 27
Keresztesi Péter (Bushido Spartan Kempo, kempo) 1, 23, 24


(Megjegyzés: a sportolók neve után az első szám a naplós szelvényen érkezett szavazatok száma, a második az online voksok száma, a harmadik pedig az összesített eredmény.)